Корзина пуста

KYB: Продовжуємо рух

13.01.2021

Два  заводи  KYB  затишно розташувалися в горах Наварри на півночі Іспанії. Один з них побудований в 1974 році, другий - у 2006-му. Обидва  виробництва  регулярно оновлюються. А як же інакше, адже потрібно випускати амортизатори, що відповідають зростаючим вимогам до надійності та ресурсу.

Чому згадуємо саме про ці заводи, адже є ще виробництво амортизаторів і пружин в Чехії? Просто тут, в Іспанії, при одному з заводiв розташоване дослідне  виробництво  і  тестова лабораторія. І саме тут амортизатори піддаються суворим випробуванням.

До  речі,  послiдовнiсть розробки нового амортизатора на конвеєр і на афтермаркет (ринок пiслягарантiйного  обслуговування) нічим  не  відрізняється  з  точки зору  базових  високих  вимог  та задiяних передових технологій. Лише оригінальні  "стійки"  створюються близько трьох років - майже як і новий автомобіль, - тому що багато часу займають постійний обмін зразками з  автовиробником-замовником, а всі тести по суті проводяться двічі, тобто кожною зі сторін. А амортизатори на серійнi автомобілі, що вже випускаються, розробляють близько року. Але до них не менш жорсткі вимоги - повна відповідність або навіть полiпшення характеристик "оригіналу". І це досягається тільки у процесi ретельних тестiв.

Спецiалiсти компанії KYB добре  усвiдомлюють  той факт, що у зв’язку зi стрiмким прогресом  в  автопромi вимоги до автокомпонентів теж постійно зростають та неодмінно ускладнюються

Тест на ресурс
Всі  амортизатори  проходять тестування у режимi відбою-стискання: від 1 мiльйона до 10 мільйонів робо чих циклів.  Причому  деталь  постійно тестують із різним навантаженням. По-перше,  змінюється  швидкість переміщення штока - до 5 м/с. По-друге, його хід - до 120 мм. Потретє, амортизатори отримують бічне навантаження до 300 кг. І , вчетверте, тесту на загальне навантаження - до 4000 кг. Відбувається  чергування режимів, іноді дуже різко - від максимального ходу до мінімального, і на різних швидкостях. Безпосередньо під час перевірки фіксується зусилля демпфування  і  режим  роботи амортизатора. А після тесту деталь розбирають і уважно вивчають стан усіх елементів. До речі, порівняння з  амортизаторами,  які  пройшли 150 тисяч кілометрів на реальних автомобілях, показує що тести KYB більш суворі, ніж реальна експлуатація.

Тест кріплень
Смикати за вуха - традиція не тільки у нас. Але якщо іменнинику потрібно витримати екзекуцію всього кілька разів, то амортизаторам не так пощастило. Гідроциліндр навантажує елементи кріплення до 100 000 разів. Вушко спеціально покривають білою фарбою, щоб моментально визначити можливе пошкодження.

Температурні тести
Вище  ми  описали,  наскільки комплексним є тест на ресурс. Окремо варто  відзначити,  що  в  процесі проходження  декількох  мільйонів циклів, амортизатори підпадають під вплив  екстремальних  температур.
Спеціальна труба обдуває працюючу "стійку"  холодним  або  теплим повітрям, імітуючи мороз до -40°C і спеку аж до + 100°C. Щоб витримати такий дiапазон, потрібен не тільки хороший метал. KYB також ретельно підходить до вибору використовуваних всередині олив і рідин, і аналiзує їх стан в процесi випробувань.

Тест на стійкість до корозії
Ще одна важлива перевірка - тестування на корозійну стійкість, яке проводять у спеціальних камерах з соляним туманом. Амортизатори KYB проводять там по 850 годин, що рівнозначно 15 рокам активної експлуатації.

Дорожні тести
Однією тестовою лабораторією справа не обмежується. Дослідні амортизатори  далi  відправляють на дорожні тести. Проводять їх у спеціально обладнаній лабораторії у напівпричепі. Тут деталі експлуатують упродовж тисяч кілометрів як при реальнiй  експлуатації.  На  руку ще той факт, що іспанські заводи знаходяться в гірській місцевості, тому деталі можна перевірити в різних режимах складності.

Тести вузла у зборі
Ще одна перевірка, яку проходить продукція  KYB  -  це  тестування працездатності  та  характеристик всього вузла у зборі, амортизатора і пружини. Обидві деталі повинні відповідати й взаємно доповнювати характеристики одне одного. Це дозволяє ще раз перевірити як амортизатори будуть працювати в реальних умовах експлуатації.

Пiдсумок
Спецiалiсти компанії KYB добре усвiдомлюють той факт, що у зв’язку зi стрiмким прогресом в автопромi вимоги до  автокомпонентів  теж  постійно зростають та неодмінно ускладнюються. Тому і тести стають все жорсткішими. Наприклад, кількість циклів відбою пiд  час  тестування  амортизаторiв за останні п'ять років збільшилися вдвічі – вже до 10 мільйонів. Дiапазон температурних режимiв теж постійно розширюють. Це є підтвердженням не тільки мiнливих вимог ринку, а й того факту, що амортизатори KYB відповідають їм на всi 100%.

Недавні європейські дані автопарку свідчать про те, що KYB залишається лідером у постачанні  амортизаторів для автомобілів віком до 5 років. Асортимент продукцii цього вiдомого виробника зростає пропорцiйно оновленню автопарку. Так, зокрема, у перiод з сiчня по серпень цього року вже розпочато випуск деталей підвiски для таких моделей:

Комментарии

Пока нет комментариев

Написать комментарий

Новые записи в блоге